تامین تجهیزات، عمیات ساختمانی، نصب، تست و راه اندازی پست مدولار اقدسیه - انتخاب شده به عنوان پست نمونه مدولار کشوری توسط توانیر

  • تاریخ شروع: 1397/12/11
  • تاریخ پایان: 1398/04/29
  • کارفرما: برق منطقه‌ای تهران
  • مشاور: قدس نیرو
  • مکان: تهران (نیاوران)
شرح خدمات

طراحی، تامین تجهیزات، عملیات ساختمانی شامل احداث کانال کابل 63 کیلوولت، پایه نگهدارنده ترانس، حفاری جهت جایگزاری کانکس و ...، همچنین نصب RTU جهت رویت پذیری پست و در نهایت تست و راه اندازی ادوات و تجهیزات منصوبه.

اهمیت پروژه

به دلیل رشد مصرف خانگی واحداث مراکز تفریحی بزرگ و مال های تجاری در منطقه یک شهری  پست‌های  63/20 کیلوولت موجود، پاسخگوی نیاز رشدبار سریع منطقه نبوده و نیاز مبرم به احداث یک پست فوق توزیع در این منطقه کاملا مشهود بود. لذا در منطقه یک شهرداری تهران در محوطه پارکینگ شرکت توزیع منطقه نیاوران،  زمینی به مساحت فقط 300 متر مربع جهت احداث پست، تحویل واحد مجری پروژه‌های احداث و توسعه شرکت متانیر گردید. با توجه به این‌که در این پروژه طراحی، تامین بخشی از تجهیزات، نصب و راه اندازی پست به شرکت متانیر واگذار شده بود، در طراحی و تامین تجهیزات ملاحظاتی در نظر گرفته شد. به دلیل  مجاورت با منازل  مسکونی در دو ضلع پست، ترانس قدرت از نوع ترانس‌های جدید ساخت شرکت  ایران ترانسفو، کم تلفات و صدا انتخاب گردید. اطاق فرمان و فیدرخانه به صورت کانکس طراحی شد با توجه به تجربه پست‌های مدولار و سیار نصب شده در برق تهران، طراحی کانکس از لحاظ به صورت نصب شده بر روی  ستون‌های بتنی با ارتفاع مناسب در نظر گرفته شد که عملا فضای زیر کانکس به صورت گالری کابل یک پست ثابت طراحی و اجرا گردید. این امر پروسه کابل کشی کابل های LV و حتی کابل‌های فیدرهای خروجی را با کیفیت عالی و رعایت استانداردها همانند پست‌های ثابت امکان پذیر کرد. در این پست برای اولین بار ترانس‌های جریان کوربالانس جهت حفاظت SEF  برای فیدرهای خروجی در گالری کابل نصب و بهره‌برداری گردید.