سرعت در خدمات، دقت در عملیات، پایبندی به تعهدات

متانیر در یک نگاه

تاريخچه

در راستای سیـاسـت‌های خصوصی سازی دولت جمهوری اسـلامی ایـران و وزارت نیـرو و همـچنین به منظور افزایش بهره‌وری در ارائـه خدمات سرویس و نگهداری و تعمیرات شبکه های انتقال و فوق توزیع نیرو، شرکت مهندسی تعمیرات انتـقال نیروی تهـران (متـانیر) در مهر ماه 1377 تشکیل گردید. در ابتدا، تعداد 753 نفر از پرسنل مجرب و متخصص شاغل در برق منطقه‌ای تهران از پیکره آن شرکت جدا شده و در شرکت جدید شروع به فعالیت نمودند و در حال حاضر تعداد کل پرسنل شاغل در این شرکت (شامل پرسنل با قرارداد مستقیم، شرکت تامین نیرو، قرارداد کارشناسی و مشاوره و خدمات برون سپاری شده) بیش از 1000 نفر می‌باشد.

تجربه و دانش پرسنل متانیر در شبکه‌های انتقال و فوق توزیع نیرو باعث گردید که صنایع و سازمان‌های مختلف و حساس کشور نیز در مدت کوتاهی پس از آغاز به کار شرکت، به استفاده از خدمات متانیر روی آورده و پروژه‌ها و اضطرارهای عملیاتی خود را به این شرکت بسپارند. لذا متانیر خیلی سریع جایگاه مناسبی را در صنعت برق به دست آورد.

 

جایگاه متانیر در صنعت برق

شرکت مهندسی تعمیرات انتقال نیروی تهران (متانیر) با پشتوانه بیش از نیم قرن تجربه و تخصص پرسنل خود، دارای جایگاهی منحصر به فرد در ارائه خدمات نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه، بهره‌برداری و همچنین اجرای پروژه‌های تعمیرات اساسی، بهینه سازی و احداث و توسعه بصورت EPC در شبکه‌های انتقال انرژی الکتریکی بوده و در جلب رضایت و وفاداری مشتریان به عنوان الگویی ویژه مطرح می‌باشد.

بزرگترین پروژه نگهداری و تعمیرات صنعت برق ایران شامل: 15% تجهیزات شبکه تولید و انتقال و 24% مشترکین صنعت برق کشور (شبکه تحت پوشش شرکت برق منطقه‌ای تهران)  از سال 77 تا کنون توسط شرکت متانیر در حال اجراست.

استقرار تشکیلات ساختار یافته و منسجم شرکت متانیر که از طریق مجموعه کم نظیری از مدیران و متخصصین مجرب پشتیبانی می‌گردد، این شرکت را به یکی از مهم‌ترین شرکت‌های فعال در صنعت برق کشور تبدیل نموده است.

 

خدمات فنی و مهندسی شرکت مهندسی متانير

شرکت متانیر یکی از بزرگترین شرکت‌های صنعت برق ایران در حوزه نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه، تعمیرات‌اضطراری 24 ساعته، تعمیرات‌اساسی، بهینه‌سازی، نوسازی، توسعه و احدات شبکه‌های انتقال و توزیع انرژی الکتریکی می‌باشد. مهمترین فعالیت‌های این شرکت، ارائه خدمات تخصصی و اجرای پروژه‌های گوناگون در بخش‌های زیر می‌باشد:

  • تجهیزات پست‌های  AIS و GIS
  • سیستم‌های حفاظت، کنترل و اندازه‌گیری
  • خطوط هـوایی
  • خطوط زمینی
  • مخابرات، تله‌متری و اسکادا
  • مراکز دیسپاچینگ
  • اتوماسیون پست‌ها
  • آزمایشگاهای تخصصی (حفاظت و کنترل، کالیبراسیون، روغن، فشار قوی، بی‌سیم، PLC ، تله‌متری، DCS  و اسکادا)